ALICI, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. İade hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

 

İade edilen ürünün kargo vb gönderim bedelleri ALICI tarafından karşılanır. Karşı ödemeli olarak gönderilen ürünlerin iade kabulü yapılmaz.

 

Kargo bedeli SATICI tarafından karşılanan ürün/ürünlerin iade edilmesi durumunda ürünün kargo bedeli iade yapılacak tutar üzerinden tahsil edilir. Kalan tutar ALICI’ya iade edilir.

 

İade edilen ürün ile birlikte gönderilen Hediye Ürün ve Hizmetlerinde ürün ile birlikte iadesi zorunludur. İadesi yapılmayan ürün ve hizmetlerin bedeli ALICI’ya yapılacak iade tutarından tahsil edildikten sonra kalan tutar ürün bedeli olarak iade edilir.

 

Kurumsal Fatura ile ürün teslim alan kurum ve kuruluşlar iade göndermek istedikleri ürün ile birlikte iade faturası keserek göndermek zorundadırlar. İade faturası gelmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmeyerek ALICI’ya ihbar yapılmaksızın geri gönderilir.

 

İade edilemeyecek ürünler:


Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-Telefon kontör siparişleri
-Hür türlü kozmetik ürünleri
-Her türlü yazılım ve programlar
-Bozulabilir Gıda ürünleri (Sebze, Meyve vb)
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

 

İade Ürün Gönderim Adres / Telefon Bilgileri


Adres : Sarıdemir Mah. Kıbleçeşme Cad. No: 1 Eminönü - Fatih / İSTANBUL
Tel : 0212 522 70 80  GSM : 0534 449 93 93
Yetkili Kişi : Uğur GÖK
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR